Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Документальне оформлення використання та списання палива

09.12.2020 4593 0 0


Використання палива

Первинним документом, який підтверджує факт використання бензину, є подорожній лист службового автомобіля.

Типова форма первинного обліку роботи службового легкового автомобіля та Інструкція про порядок її застосування затверджені наказом Держстату від 17.02.98 р № 74, які втратили чинність згідно з наказом Держстату від 19.03.13 р № 95. Тому бланк подорожнього листа потрібно розробити і затвердити наказом по установі про організацію бухобліку (див. зразок складання).

Дату і кількість заправленого палива зручніше заносити до Реєстру подорожніх листів, форма якого розробляється установою самостійно з урахуванням специфіки його діяльності - див. зразок. Реєстр призначений для накопичення проведених заправок і обліку кілометражу автомобіля в звітному місяці. Він дозволяє бухгалтеру зручним способом розрахувати використане пальне і є документом, що містить зведену інформацію з подорожніх листів про використання палива за певний період.

Списання палива

На підставі даних подорожніх листів і Реєстру подорожніх листів складається Акт списання типової форми № 3-2. Акт складається комісією, призначеною наказом керівника, у двох примірниках (див. зразок заповнення). Перший примірник передається в бухгалтерію, другий – залишається у матеріально відповідальної особи.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Зразки. Бюджет»

1200 грн. / рік

Купити